Strona główna arrow Edukacja ekologiczna arrow Jedynka trzecia w Polsce
Jedynka trzecia w Polsce
 Młody Menager Środowiska (MMŚ) to ogólnopolski interaktywny projekt współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska w Warszawie. W ubiegłym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Noblistów w Twardogórze podjęła aktywną działalność realizując szereg zadań i dzięki temu zajęła II miejsce w I edycji programu. We wrześniu tego roku rozstrzygnięto kolejną edycję. Z całej Polski zgłosiło się 59 szkół. Tym razem SP 1 zdobyła III miejsce w kraju. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i przeprowadzenie akcji ekologicznej dotyczącej gospodarki odpadami.  Uczniowie klas I-VI, rodzice i nauczyciele od marca do końca maja realizowali projekt pod nazwą „Nasza Ekolandia – kraina walcząca ze śmieciowym potworem”. Celem było uwrażliwianie mieszkańców miasta i gminy Twardogóra, a w szczególności uczniów szkoły na konieczność ochrony środowiska poprzez prawidłowe zagospodarowanie odpadów.
Zaplanowane cele zrealizowane zostały poprzez szereg działań praktycznych: sprzątanie terenu szkoły miasta i okolic, akcję zbiórek surowców wtórnych i niebezpiecznych, wycieczki, wywiady, konkursy plastyczne i wiedzowe, tworzenie plakatów i ulotek skierowanych do mieszkańców miasta, przygotowaniu i wystawieniu  inscenizacji teatralnej, apeli, warsztatów ekologicznych oraz zestawieniu danych dotyczących zbiórki segregowanych odpadów na terenie gminy i szkoły. Każda akcja została odpowiednio udokumentowana poprzez wykonane zdjęcia, zdobyte referencje i opinie uczestników. Nagrodą było przekazanie kwoty w wysokości 3000 zł. Dzięki tym działaniom dzieci zrozumiały potrzebę selektywnej zbiórki odpadów i w codziennym życiu będą starały się ograniczać ilość produkowanych śmieci.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


© 2019 Ekologiczna Strona Twardogóry - eko.twardogora.pl :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!