Strona główna
Razem zadbajmy o czyste otoczenie
Widzisz w pobliżu domu „dzikie wysypisko” śmieci? Idąc na spacer do lasu denerwują Cię sterty papierów, fotele z połamanymi nogami, dziurawe garnki i torebki foliowe? Zgłoś ten fakt do Referatu Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta i Gminy w Twardogórze, ul. Ratuszowa 14, 56-416 Twardogóra (pokój nr 3). Pomimo, że obowiązujące przepisy prawa nakładają na właścicieli i zarządców terenu obowiązek dbania o jego czystość, to proceder nieustannie powstających „dzikich wysypisk” śmieci nadal trwa. Każdego roku powstają nowe miejsca nielegalnego deponowania różnego rodzaju śmieci.

    

„Dzikie wysypiska” śmieci oprócz ich negatywnego wpływu na czystość środowiska, powodują także wielkie spustoszenie w jakości wizualnej krajobrazu, co często dostrzegamy podczas niedzielnych spacerów. Przede wszystkim stanowią one poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia, bezpieczeństwa i jakości naszego życia. Aby zlikwidować te już istniejące, władze miasta zwracają się do mieszkańców z prośbą o zgłoszenie „zaśmieconych miejsc” w terminie do dnia 29 października 2010 r. Wspólnie wskażmy dzikie wysypiska znajdujące się w naszej gminie. Nie chcemy chyba, żeby Twardogóra kojarzyła się z zaśmieconymi poboczami czy lasami!!! Informacje można przekazać osobiście (pokój nr 3) lub telefonicznie pod numerem telefonu: (71) 399 22 39.

  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


© 2019 Ekologiczna Strona Twardogóry - eko.twardogora.pl :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!