Strona główna
Godzina dla ziemi
 26.03.2011 r. Godzina dla Ziemi WWF. Spraw by trwała dłużej! Rozpoczęło się wielkie odliczanie do Godziny dla Ziemi WWF (World Wide Fund For Nature). W sobotę 26 marca 2011 r. dokładnie o godz. 20.30 miliony osób - bez względu na różnice kulturowe, religijne, społeczne i pokoleniowe - ponownie zgaszą w domach, firmach oraz urzędach światła, podczas globalnej akcji zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF. Będzie to rodzaj demonstracji przeciwko niszczeniu naszej planety. Godzina dla Ziemi WWF w roku ubiegłym była największą woluntarystyczną akcją dla środowiska w historii świata. Światła zgasły w 128 krajach i w ponad 4,5 tysiącach miast na naszym globie. W ciemnościach pogrążyły się najbardziej rozpoznawalne budynki na całym świecie, w tym: Wieża Eiffela w Paryżu, Pałac Buckingham w Londynie, most Golden Gate łączący San Francisco z hrabstwem Martin, Opera House w Sydney, Pałac Nauki i Kultury w Warszawie. Akcję wsparły gwiazdy światowego formatu, m.in. Edward Norton, Cate Blanchette, Nelly Furtado,  Alanis Morisette.

W Polsce, wspólnie z WWF kilkadziesiąt znanych osób zgasiło światło. Wśród nich byli: Dorota Wellman, Piotr Najsztub, Grażyna Torbicka, Paweł Małaszyński, Dorota Wellman, Wojciech Mann, Reni Jusis.
Akcję zainicjowano w 2007 r. w Sydney. Do roku 2010 r. Godzina dla Ziemi WWF urosła do wielkiej globalnej inicjatywy, podczas której setki milionów ludzi z każdego kontynentu łączy się, aby pokazać jak ważne są dla nich losy naszej planety. Akcja ta ma na celu zwiększanie świadomość konsumentów  o oszczędzaniu energii.

Zainspirowani historiami tysięcy osób , których w/w akcja zmobilizowała do zmiany swoich codziennych zwyczajów i nawyków, WWF zachęca w 2011 roku osoby prywatne, firmy i rządy państw na całym świecie, aby dodali coś do corocznego zgaszenia światła na jedną symboliczną godzinę.

To tylko godzina, która na wielką skalę może przynieść naprawdę niesamowity efekt.


 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


© 2019 Ekologiczna Strona Twardogóry - eko.twardogora.pl :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!