Strona główna
Posprzątaj po swoim pupilu

 Pojemniki z woreczkami na psie odchody są już także u nas. W Twardogórze pojawiły się pomarańczowe skrzynki z wystającymi plastikowymi woreczkami do zbierania psich nieczystości. Dozowniki te zostały ustawione w miejscach, w które mieszkańcy naszego miasta najczęściej wyprowadzają swoich pupili. Przyklejona na podajnikach instrukcja pomaga w obsłudze worka. Wszystko jest bardzo proste - wyjmujemy woreczek, łapiemy nim psią kupę, odwracamy woreczek na drugą stronę i wrzucamy do najbliższego kosza na śmieci. Plastikowe torebki zabezpieczają przed bezpośrednim kontaktem z nieczystościami, nieprzyjemnym zapachem oraz bakteriami. Wykonane są z surowca, który ulega rozkładowi w ciągu ok. 24 miesięcy.

Mamy nadzieję, że woreczki przydadzą się każdemu, kto ma obowiązek posprzątać psie nieczystości i nie będzie używał ich w innym celu. Za psy trzeba brać pełną odpowiedzialność. Dbać o nie i sprzątać po nich. Im szybciej wykształcimy w sobie ten nawyk, tym lepiej będzie żyło się nam i naszym bliskim. Wykaz miejsc, w których ustawiono bądź w najbliższym czasie zostaną ustawione dystrybutory z woreczkami:
- skwer przy ul. Ogrodowej;
- wejście na ścieżkę nad Skorynią (od ul. Wielkopolskiej),
- przy schodkach prowadzących z ul. Krzywoustego na ul. Długą,
- wejście na ścieżkę nad Skorynią (od ul. Dąbrowskiego),
- park przy bazylice (od ul. Kopernika),
- park przy bazylice (od ul. Bydgoskiej),
- przy schodkach koło skrzyżowania ul. Długiej z ul. Jagiełły,
- przystanek autobusowy przy Placu Targowym,
- wejście na ścieżkę nad Skorynią od strony wiaduktu (ul. Wojska Polskiego).
Każdy właściciel czworonoga może wziąć darmowy woreczek i sprzątnąć to, co na chodniku lub trawniku zostawił jego pies.

 


 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


© 2019 Ekologiczna Strona Twardogóry - eko.twardogora.pl :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!