Strona główna
PODSUMOWANIE AKCJI USUWANIA AZBESTU
 Informujemy, że w dniu 21 listopada 2011 r. Gmina Twardogóra zakończyła realizację zadania polegającego na demontażu, zbieraniu, transporcie i utylizacji odpadów zawierających azbest z terenu miasta i gminy w Twardogórze. Akcja prowadzona była w ramach realizacji programu „Program priorytetowy NFOŚiGW cz. 2) usuwanie wyrobów zawierających azbest” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Właściciele nieruchomości mogli starać się o zwrot części kosztów związanych z usunięciem azbestu z terenu nieruchomości będących ich własnością. Kwota dofinansowania przedsięwzięcia wynosiła do 85% jego kosztów kwalifikowanych, w tym do 50% kosztów kwalifikowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (NFOŚiGW) oraz do 35% kosztów kwalifikowanych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (WFOŚiGW).

Usługę związaną z demontażem, zbieraniem, transportem i utylizacją odpadów zawierających azbest z terenu gminy Twardogóra, przeprowadziła wyłoniona w przetargu nieograniczonym firma „TADBUD” Sp. z o.o., z siedzibą w Czerminie, woj. wielkopolskie.

Statystyki akcji:
  • Liczba złożonych wniosków (szt.) – 25
  • Ilość nieruchomości, z których miał być usunięty azbest (szt.) – 33
  • Ilość osób, które przystąpiły do programu (szt.) – 17
  • Ilość osób, które zrezygnowały z programu (szt.) – 8
  • Ilość obiektów, z których usunięto azbest (szt.) – 25
  • Ilość usuniętego azbestu (m2) – 1.952,15
  • Ilość usuniętego azbestu (Mg) w postaci płyt azbestowo-cementowych – 29.220,00

Całkowita wartość zadania – 17.238,96 zł
Kwota dofinansowania – 14.653,00 zł

Z uwagi na sprzyjające warunki atmosferyczne oraz profesjonalizm firmy, akcja przebiegła zgodnie z planem i bez większych problemów!

Dziękujemy za udział w programie. Już dzisiaj informujemy, że podobną akcję Gmina Twardogóra planuje przeprowadzić na początku 2012 roku! Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych do śledzenia strony internetowej oraz tablic informacyjnych w celu uzyskania szerszych informacji o warunkach naboru wniosków…
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


© 2019 Ekologiczna Strona Twardogóry - eko.twardogora.pl :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!