Strona główna
Jesteśmy przyjaźni naturze

Zajęliśmy czwarte miejsce w konkursie „Samorząd Przyjazny Naturze” zorganizowanym przez Fundację Ekologiczną „Zielona Akcja” oraz Fundację EkoRozwoju za realizację projektu „Zagospodarowanie na cele rekreacyjno-wypoczynkowe terenu wzdłuż rzeki Skoryni w Twardogórze”. Konkurs został zrealizowany w ramach projektu „Liderzy Natury – ogólnopolska kampania promująca dobre praktyki ochrony obszarów Natura 2000” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Odbywał się pod honorowym patronatem ministra środowiska. W nagrodę otrzymaliśmy dyplom uznania i aparat cyfrowy. Przed nami uplasowały się: Żmigród, Przemków i Klucze.


Przy wyborze samorządów brano pod uwagę: skuteczność, kompleksowość i wartość merytoryczną przedsięwzięcia łączącego ochronę przyrody z rozwojem społeczno-gospodarczym obszaru jednostek samorządu terytorialnego; zdolność do efektywnego aktywizowania społeczności lokalnych i mobilizowania do współpracy różnych grup, środowisk, instytucji i organizacji na rzecz ochrony przyrody; innowacyjność działań rozumianą jako skuteczne wprowadzanie nowych sposobów podejścia i ciekawych niekonwencjonalnych pomysłów, które mogą zainspirować do podobnych działań inne samorządy, instytucje, organizacje. Jednostka samorządu terytorialnego mogła zgłosić tylko jedno przedsięwzięcie, które realizowane było w przeciągu ostatnich 3 lat, od daty ogłoszenia konkursu.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


© 2019 Ekologiczna Strona Twardogóry - eko.twardogora.pl :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!