Strona główna
ZNALAZŁEŚ DZIKIE WYSYPISKO?  ZGŁOŚ TEN FAKT DO URZĘDU

 Pomimo, że obowiązujące akty prawne – Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, (t.j. z 2012 r. Dz.U. poz. 391 ze zm.) czy Ustawa o odpadach (Dz.U. z 2013 r. poz. 21) nakładają na właścicieli i zarządców posesji obowiązek dbania o jej czystość proceder nieustannie powstających „dzikich wysypisk” śmieci trwa. Każdego roku powstają nowe miejsca nielegalnego składowania różnego rodzaju odpadów. Wystające z ziemi kanapy, kawałki papy, szmaty i inne „niespodzianki” to powtarzający się widok na obrzeżach miast, w sąsiedztwie osiedli domków jednorodzinnych, w pobliżu mało uczęszczanych dróg, na skraju lasów, na brzegach rzek i potoków czy w zadrzewieniach śródpolnych. Wyrzuca się tam praktycznie wszystko co nie jest już potrzebne, nie zwracając uwagi na szkodliwy wpływ odpadów na środowisko, a także na nas samych.

 

Z uwagi na powyższe apelujemy do każdego, kto wie o istnieniu „dzikiego wysypiska” odpadów, o zgłaszanie tego faktu do nas. Można zrobić to osobiście, przychodząc do Urzędu Miasta i Gminy Twardogóra, ul. Ratuszowa 14, Referat Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska – pokój nr 3 lub dzwoniąc pod wskazany numer tel.: 71 399 22 39.

Wszystkie wskazane miejsca zweryfikujemy i podejmiemy stosowne działania zmierzające do likwidacji punktów nielegalnego składowania odpadów.

Dążmy do zmiany naszych złych nawyków, byśmy nie zginęli zasypani górą własnych śmieci.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


© 2019 Ekologiczna Strona Twardogóry - eko.twardogora.pl :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!