Strona główna
TOKSYCZNY DYM
07.01.2010.
Wraz z początkiem sezonu grzewczego powraca jak bumerang temat spalania śmieci w domowych piecach kuchennych i centralnego ogrzewania. Przypominamy wszystkim mieszkańcom, że na terenie miasta i gminy Twardogóra obowiązuje zakaz spalania odpadów w piecach i na terenie posesji! W przyrodzie nic nie znika bez śladu. W procesie spalania śmieci, w szczególności tworzyw sztucznych powstają duże ilości szkodliwych substancji, które kumulują się w środowisku, zanieczyszczają powietrze, a przede wszystkim wdychane przez ludzi zagrażają zdrowiu i życiu. Spalając odpady w niskich temperaturach -  a takie są w domowych piecach - uwalniamy tlenki azotu, dwutlenek siarki, metale ciężkie, a także mnóstwo rakotwórczych dioksyn.
Czytaj całość
 
Drzewo to nie słup ogłoszeniowy
28.10.2009.
 
Znalazłeś dzikie wysypisko śmieci? Daj nam znać!
28.10.2009.
 Do 30 października 2009 r. można osobiście lub telefonicznie zgłaszać miejsca, w których znajdują się nielegalne wysypiska. Po sporządzeniu mapy zaśmieconych terenów, gmina podejmie stosowne działania zmierzające do ich usunięcia, tj. w przypadku, gdy wysypisko znajduje się na terenie należącym do gminy – usunięte zostanie na zlecenie i koszt Urzędu, jeśli znajdzie się ono na prywatnym terenie – obowiązek jego usunięcia będzie spoczywał na właścicielu lub zarządcy nieruchomości.
(kliknij na obrazek w celu powiększenia)
 
Pomagajmy Ziemi codziennie - Sprzątanie Świata 2009
28.10.2009.
 Wzorem lat ubiegłych w trzeci weekend września przeprowadzono na terenie gminy akcję ekologiczną „Sprzątanie Świata”. Tegorocznej kampanii towarzyszyło hasło  „Pomagajmy Ziemi - codziennie”, a jej przesłaniem było oszczędzanie wody i energii, promocja transportu publicznego oraz segregacja odpadów. Przedsięwzięcie to poprzedzono akcją informacyjną, skierowaną do mieszkańców, na temat harmonogramu działań oraz sposobu odbierania przez miejscowe służby porządkowe zebranych odpadów.
 
 
Czytaj całość
 
Sprzątanie Świata 2009
11.09.2009.
 Jak co roku w trzeci weekend (tj. 18-19-20) września, rusza ogólnopolska akcja Sprzątanie świata, koordynowana przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczne hasło akcji brzmi: „Pomagajmy Ziemi – codziennie”.
Twardogóra wzorem lat ubiegłych włącza się w w/w przedsięwzięcie w dniach 18 i 19 września br.
- 18 września (piątek) uczniowie szkół - przy zapewnieniu odpowiedniego sprzętu w postaci worków i rękawic - zadbają o czystość naszego miasta i gminy poprzez uprzątnięcie odpadów znajdujących się w miejscach do tego celu nieprzeznaczonych.
- Ponadto 19 września (sobota) dla wszystkich mieszkańców gminy chcących czynnie włączyć się w akcję, polegającą na uporządkowaniu swoich posesji, zostaną podstawione w godzinach od 9.00 do 11.00 dodatkowe kontenery, w następujących punktach miasta:
- ul. Długa przy wąwozie rz. Skorynia (obok PHU „CARBON”),
- przy bramie wjazdowej Rodzinnych Ogródków Działkowych „Wrzos”,
- ul. Okrężna obok cmentarza ewangelickiego,
Śmieci i inne nieczystości zebrane wokół własnych posesji będzie można składaćw odpowiednio zapakowanych i nie utrudniających wywozu plastikowych workach, zgłaszając ten fakt do służb porządkowych ZGKiM Twardogóra pod numer telefonu: (071) 315 80 60 lub (071) 315 80 69. Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra serdecznie zaprasza do uczestnictwa we wspólnym sprzątaniu.
 
Twardogórskie Dni Ziemi 2009
08.04.2009.

 Zapraszamy Mieszkańców do udziału w Twardogórskich Dniach Ziemi 2009 Tegorocznym obchodom będzie przyświecało hasło „Ziemia – Pustynią”. Uroczystość pod patronatem burmistrza wpisała się w kalendarz cyklicznych wydarzeń Twardogóry. Ma na celu kształtowanie świadomości proekologicznej przyczyniającej się do ochrony środowiska. Tym razem organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II. W programie: quiz ekologiczny, zabawy sprawnościowe dla uczniów, prezentacje szkół i przedszkola, zwiedzanie wystaw, prezentacja Cezarego Sierpińskiego „Dolina Baryczy i jej uroki”  oraz piknik ekologiczny.

17 kwietnia 2009, godz. 9.00 – 13.00 Hala sportowo-widowiskowa, ul. Wrocławska 39

 
Obowiązek rejestracji działalności w obszarze akwakultury
12.03.2009.
  • Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Oleśnicy - pobierz
  • Karta zgłoszeniowa - pobierz

 

 
Przyłącz się do nas! WYŁĄCZ ŚWIATŁO- 28 marca 2009 godz. 20.30
06.03.2009.
 Już w tym miesiącu, 28 marca 2009 r. o godzinie 20.30, wybije „GODZINA DLA ZIEMI” (Earth Hour) jest to ogólnoświatowa akcja zorganizowana przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF, głównie po to, aby przeciwstawić się zachodzącym zmianom klimatycznym na naszej planecie. W akcję włączają się osoby prywatne, firmy, instytucje oraz władze miast.
Czytaj całość
 
Podsumowanie akcji "Sprzątanie Świata 2008"
31.12.2008.
Tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata 2008” , odbyła się pod hasłem „Ziemia w Twoich rękach”, w dniach 19 – 20 września br. Akcja ta, została poprzedzona informacją, skierowaną do lokalnych mieszkańców na temat harmonogramu jej przeprowadzenia oraz sposobie odbierania przez miejscowe służby porządkowe  zebranych odpadów.
Czytaj całość
 
AZBEST NA CELOWNIKU
06.11.2008.

Na terenie miasta i gminy Twardogóra prowadzona jest inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest. Ma ona na celu określenie ilości i miejsc występowania tego materiału stwarzającego szczególne zagrożenie dla środowiska. Przedmiotowa inwentaryzacja pozwoli przygotować "Plan usunięcia wyrobów zawierających azbest na terenie gminy Twardogóra". Opracowanie przedmiotowego planu jest współfinansowane ze środków przekazanych przez Ministerstwo Gospodarki.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 76 - 88 z 88


© 2019 Ekologiczna Strona Twardogóry - eko.twardogora.pl :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!